Mikroprocesorowy miernik SWR i mocy
Najważniejszym elementem miernika jest głowica pomiarowa, złożona z odpowiednio nawiniętego transformatora i innych elementów elektronicznych. Transformator nawinięto na rdzeniu dwuotworowym BN-43-202 z materiału ferromagnetycznego o przenikalności magnetycznej μ=2200. W jednym z otworów rdzenia znajduje się drut Cu Φ 1mm, który jest częścią linii przesyłowej zasilającej antenę. Uzwojenie wtórne nawinięte na tym samym oczku rdzenia ma 13zw drutu miedzianego DNE o średnicy 0,33mm. W drugim oczku rdzenia nawinięto uzwojenia tak jak w pierwszym. Sposób połączenia elementów obrazuje schemat i widok głowicy pomiarowej. Całość zamknięto w puszcze zlutowanej z blachy ocynowanej. Napięcia pomiarowe wyprowadzono za pomocą kondensatorów przepustowych 6,8nF. Tak wykonana głowica pomiarowa umożliwia uzyskanie na wyjściach, napięć stałych proporcjonalnych do energii fal padającej i odbitej.
W obudowie głowicy pomiarowej znajduje się również włączany przekaźnikiem opornik bezindukcyjny, o mocy 100W z radiatorem, niezbędny do pomiaru mocy wyjściowej wzmacniacza.
Matematyczną obróbkę wartości sygnałów wykonuje mikroprocesor ATmega8 zgodnie z programem napisanym w języku BASCOM. Program który realizuje funkcje odczytu i wizualizacji współczynnika SWR oraz mocy wyjściowej wzmacniacza.
Obudowę wykonano sprawdzoną metodą, klejąc żywicą epoksydową kształtki aluminiowe z bakelitem. Po oszlifowaniu obudowę pomalowano czarnym, matowym lakierem.