Antena pojemnościowa MicroVert
Antena pojemnościowa według projektu Juergena Schaefera DL7PE.
Zobacz więcej >>>Antena pojemnościowa według projektu Juergena Schaefera DL7PE.
Zobacz więcej >>>Pionowa, czteropasmowa antena na wyjazdy, dostrajana przełączaną indukcyjnością.
Zobacz więcej >>>Rozgałęźnik zasilania niskiego napięcia, prądu stałego do kilkunastu amperów, wykonany z myślą o zastosowaniu w typowym radioshacku.
Zobacz więcej >>>Prosty interfejs CAT do sterowania TRX-a z komputera PC, oparty na układzie scalonym FT232RL (FTDI).
Zobacz więcej >>>Zmiana proporcji podziału niesymetrycznego dipola typu windom spowodowała pracę anteny na pasmach WARC bez zmiany działania na pasmach podstawowych. Antena na podstawowych pasmach pracuje jak zwykły dipol zasilany asymetrycznie (Off Center Feed Dipole). Na pasmie 30m pracuje jako End Fed z nierezonansową przeciwwagą. Takie założenia sprawdziły się w przypadku większej wersji tej anteny, która działa od pasma 80m do 10m u Ewy SQ6SEC. Wersja 40-10/QRP została zbudowana z myślą o wyjazdach z radiem w plecaku, czyli do zadań terenowych typu SOTA lub wyprawy zamkowe, czy WFF.
Zobacz więcej >>>Koncepcja konstrukcji anteny składanej łatwej do montażu w terenie i taniej. Antena o promienniku pionowym, wydłużanym indukcyjnością odsuniętą od punktu zasilania jest znana od dawna. Moja konstrukcja pozwala na tanie odwzorowanie tej anteny przy pomocy prostych narzędzi i tanich materiałów.
Zobacz więcej >>>Cyfrowy miernik mocy oraz SWR z graficzną prezentacją mocy zaprojektowany przez grupę krótkofalowców z Padwy pod kierunkiem kolegów Franczeska IK3OIL (część analogowa i płytki) oraz Daniła IW3EGT (oprogramowanie). Miernik charakteryzuje się prostotą konstrukcji i taniością. Moja rola ograniczyła się do wykonania na nowo projektów płytek zarówno części cyfrowej jak i mostka pomiarowego. Płytki oryginalne są zaprojektowane w sposób mało uporządkowany, przez co wymagają sporej ilości połączeń kablowych. Poza tym moje opracowanie pozwoliło zamknąć urządzenie w obudowie metalowej typu T05 krajowego producenta.
Zobacz więcej >>>Urządzenie służące do łatwego testu komponentów elektronicznych takich, jak tranzystory, rezystory, cewki, kondensatory lub tyrystory. Urządzenie rozpoznaje samodzielnie typ komponentu, jego rozkład nóżek oraz parametry. Dokładność urządzenia w pomiarach jest zadowalająca dla celów amatorskich i waha się w okolicach 5-10%. Urządzeni opracowane przez grupę amatorów z niemieckiej strony http://www.mikrocontroller.net pod kierunkiem Karl-Heinza Kübbelera. Opracowana została płytka w celu dostosowania do obudowy Z7A krajowego producenta oraz aby było to urządzenie łatwe do montażu nawet przez początkującego amatora prac konstrukcyjnych.
Zobacz więcej >>>